Kreditní karty


Kreditní karty vystavují komerční banky svým bonitním klientům pro usnadnění operativního přístupu k úvěrům a půjčkám. Jako bonus je nabízeno až 45 denní bezúročné období, pokud je debet vyrovnán do stanovené doby.

Kreditní karta slouží především k nákupu zboží a služeb v obchodech, restauracích, benzínkách atd. Zároveň lze vybírat z bankomatů, což ale v případě čerpání úvěru bývá úročeno vyšší sazbou. Kreditní karty bývají mezinárodní a obsahují volitelně i cestovní pojištění.

Platební karty

Občas jsou zaměňovány s běžnými platebními kartami. Tyto karty jsou obvyklejší. Liší se v tom, že můžete čerpat prostředky z účtu pouze do výše vlastních depozit, ne tedy do mínusu.

Moderní platební karty bývají v dnešní době vybaveny čipem. Jako nový ochranný prvek před zneužitím se začínají na karty tisknout fotografie majitelů nebo disponentů. Vhodným doplňkem karet je rovněž pojištění proti zneužití a odcizení platební karty.

Zveřejněno 15. 1. 2011Všechna práva vyhrazena AAA-Úvěry.cz, (c) 2008 - 2024 Ing. Radek Šmach   |  Kontaktní informace  |  
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Neposkytujeme úvěry. Tento web je pouze informační.
Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace